Dětské hřiště postavené u malého obchodního centra v Praze

Dětské hřiště postavené u malého obchodního centra v Praze

Městská část Prahy 9 nás oslovila s dodáním několika herních prvků k malému obchodnímu centru. Do vymezeného prostoru cca 8 x 12 m se toho sice moc nevejde, ale něco se nám přece jen povedlo vybrat.

Herní prvky instalované na místech jako jsou parky, koupaliště, na pozemcích u penziónů, hotelů nebo obchodních center a užívané veřejností, musí mít certifikát EN 1176. Právě tato dětská hřiště jsou vhodná i pro školky, školy a různá vzdělávací centra.

Na vybavení dětského hřiště jsme volili:

  • sestavu Kvido s modulem Bruno
  • červenou laminátovou skluzavkou Sela
  • velkou kreslící tabuli 
  • vahadlovou houpačku pro dvě děti
  • pružinové houpadlo - koník

Herní prvky jsou vyrobeny z hladce hoblovaného smrkového dřeva a hlavní hranoly se vyrábí v profilu 9 x 9 cm. Všechny dřevěné díly jsme povrchově ošetřili a dodávali v populární barvě kaštan, která jednak dobře vypadá, ale také proto, že je zdravotně nezávadná a pro nátěr dětských hřišť je vhodná.

Celé hřiště s dopadovou výškou do jednoho metru jsme montovali na betonovou plochu a tak bylo nutné řešit i dopadovou plochu. Tu jsme zhotovili z pryžových dlaždic o tloušťce 3cm, která je pro tak nízké hřiště dostačující.

Kotvení jednotlivých prvků jsme prováděli za pomocí kovových patek na plochu a přes chemickou kotvu jsme je upevnili.

Protože součástí dodávky bylo i oplocení, nechali jsme na míru vyrobit kovové sloupky s patkou. Tyto sloupky jsme rovněž kotvili do betonové plochy. Ke sloupkům jsme přišroubovali dřevěné vodorovné latě a na latě jednotlivé plotovky. Aby plot ladil s okolními stavbami, natřeli jsme jej odstínem palisandr.

Dopadová plocha dětského hřiště byla sestavena z pryžových dlaždic
Součástí zakázky bylo i oplocení nízkým dřevěným plotem
Součástí dětského hřiště byla i kreslící tabule
Pružinové houpadlo v podobě koníka je určeno pro nejmenší děti
Vahadlová houpačka má na konci gumové tlumiče pro zmírnění nárazu při houpání