Montáž dětského hřiště White Rhino pro firemní školku

Montáž dětského hřiště White Rhino pro firemní školku

Na naši firmu se obrátila nejmenovaná společnost s ručením omezením a požádala nás o stavbu dětského hřiště. Pro své zaměstnance se rozhodla v areálu firmy zbudovat firemní školku a na přilehlém pozemku by chtěla pro děti nějaké venkovní vyžití. 

Pro sestavu dětského hřiště jsme zvolili:

  • hrací věž
  • kyvadlovou houpačku
  • dětské pískoviště

Prostě každé dítě baví něco jiného, ale tyto prvky by neměly chybět na žádném dětském hřišti :-)))

Hrací věž Savannah je velká robustní věž se třemi podestami, kdy nejvyšší podesta je ve výšce 1 metr. Na věž lze vylézt z různých stran. Nejnižší plošina je vybavena malou zábranou, která ale může sloužit i  jako pult. Dvě podesty jsou zastřešeny dřevěnými stříškami a na boku nejvyšší podesty je malá lezecí stěna. Věž doplňuje laminátová skluzavka Sela. Věž je určena pro děti od tří let a její bezpečné užívání je zaručeno v souladu s evropskou normou EN 1176 a má certifikát od výrobce.

Dětská kyvadlová houpačka naší výroby je skvělým doplňkem na kterékoliv veřejné dětská hřiště. Je vyrobena z hranolu 14 x 14 cm ze dřeva českých jehličnanů, které je na míru nakráceno, ohoblováno a ošetřeno ekologickou impregnací. Ta dřevo chrání před povětrnostními vlivy a prodlužuje jeho životnost. Houpačka je dvoumístná a na koncích houpačky jsou gumové tlumiče pro zmírnění nárazu při houpání. Houpačka má pevné, ocelové kotvení a nerezová madla pro držení dětí.

Poslední částí zakázky bylo čtvercové pískoviště 2 x 2 metry. Vyrábíme ho z dřevěných hranolů 9 x 9 cm. Dřevo je impregnováno proti povětrnostním vlivům. Po celém obvodu pískoviště je lavička. Do vnitřku pískoviště jsme dali netkanou textilii proti prorůstání trávy do písku a z vrchu pískoviště je prodyšná plachta včetně kotvících špuntů a lana. Plachta chrání písek před znečištěním nebo padajícím listím.

Při montáži dětského hřiště bylo nejprve potřeba zabetonovat zemní kotvy a zemní patky pro věž a skluzavku a kovovou nohu ze žáruvzdorné oceli pro houpačku. Po vytvrzení betonu jsme provedli zbytek montáže a dětské hřiště jsme předali k užívání.

Houpačka, dětská věž nebo pískoviště - prostě pro každého něco
Veškeré spojovací šrouby mají plastové krytky
Hlavní stojky dětské věže jsou v průměru 9 x 9 cm
K nejvyšší podestě dětské věže Savannah jsme  připevnili laminátovou skluzavku
Dvě podesty mají zastřešení dřevěnými stříškami
Věž Savannah má tři podesty z nich nejvyšší je jeden metr nad zemí
Označení dětské věže belgickým výrobcem
Na koncích houpačky jsou gumové tlumiče pro zmírnění nárazu
Při montáži kyvadlové houpačky je nutné nejprve zabetonovat kovovou nohu
U gumového sedátka z každé strany houpačky  je nerezové madlo pro držení
Dětské pískoviště vyrábíme z impregnovaných smrkových hranolů
Po obvodu pískoviště jsou kotvící špunty na které se upevňuje  ochranná plachta
Dětské pískoviště označené štítkem naší firmy