Dřevěný plot z plotových planěk zakončených úkosem

Dřevěný plot z plotových planěk zakončených úkosem

Pan Petr nás požádal o nové, dřevěné oplocení svého pozemku. Součástí oplocení je i jedna branka a dvoje vrata, jedny dlouhé, pojezdové a jedny kratší otevírací. Podezdívku ze ztraceného bednění včetně betonových sloupků má již připravenou. Pro oplocení si vybral dřevěné plotovky s horním zakončením úkosem. Úkosové zakončení se u plotových planěk dělá proto, aby dešťová voda stékala z plochy plaňky dolů, nezůstávala na ploše a nenarušovala strukturu dřeva. 

Informace potřebné pro sepsání objednávky a stanovení ceny plotu jsme měli. Po odsouhlasení objednávky zadavatelem jsme mohli začít s výrobou dřevěného oplocení.

Na realizaci dřevěného plotu jsme vyrobili:

  • plotové plaňky 1,8 x 9,4 x 80 cm
  • plotové plaňky 1,8 x 9,4 x 125 cm
  • plotové plaňky 1,8 x 9,4 x 130 cm
  • plotový rýgl 4,5 x 7,5 cm

Plotové plaňky i rýgle na plot vyrobili naši truhláři z hladce hoblovaného smrkového dřeva a na lakovně ošetřili nejprve impregnací a dvěma nátěry silnovrstvou lazurou Xyladecor Xylamon v odstínu borovice. Na truhlárně pak byla provedena předmontáž 11 kusů plotových polí. Branka a dvoje vrata se montovali až na místě. 

Jednotlivá plotová pole jsme kotvili pomocí kovových úchytů, které byly součástí betonových sloupků. Plotové plaňky do jeklové konstrukce vrátek a vrat jsme přišroubovali konstrukčními vruty do železa. 

Plotové plaňky jsme vyrobili z dokonale opracovaného smrkového dřeva
Kovová konstrukce branky a otevíracích vrat byly vyrobeny plaňky v délce 125 cm
Na pojezdová vrata jsme vyrobili plotové plaňky v délce 130 cm
Plotové plaňky jsme přišroubovali na plotové rýgle
Na kovovou konstrukci jsme plaňky přichytili torx vruty
Plotové plaňky mají horní zakončení úkosem
Povrchová úprava byla zvolena zákazníkem v odstínu borovice