Realizace nového dřevěného plotu v anglickém stylu v Praze Dejvicích

Realizace nového dřevěného plotu v anglickém stylu v Praze Dejvicích

Před časem nás oslovil pane Libor ve věci poptávky výroby plotu. Nabídka včetně předběžné ceny plotu byla učiněna, zůstala však bez odezvy. Téměř po roce se ozval zákazník s požadavkem na realizaci zakázky s tím, že je projekt pozměněn a je třeba nabídku přepracovat.

Během odmlky došlo k úplnému vybourání stávajícího plotu a zákazník si nechal vyzdít nové podezdívky. Příjemný bonus nastal během zaměření, kdy technika Jana oslovil zákazníkův sousedem, "zda by nešlo udělat stejný plot i u něho. Vznikly tedy dvě zakázky na "jedné adrese" :-).

Oba ploty jsme řešili v anglickém stylu dle jednoho vzoru. Pro výrobu dřevěného plotu jsme použili dokonale vysušený smrk. Povrchovou úpravou v podobě silnovrstvé lazury Xyladecor Oversol v odstínu vlašský ořech a sipo. Pod lazuru jsme ještě použili impregnační napouštědlo. Nátěr jednotlivých prvků dřevěného plotu byl proveden v rozebraném stavu, aby se nátěrová hmota dostala na všechna místa.

Dřevěný plot v anglickém stylu

  • 6 plotových dílů různých délek
  • 2 vstupní branky
  • 1 dvoukřídlá vrata

Branky a křídla vrat jsme vyrobili z dřevěného ránu 6 x 9,4 cm. Spodní části vrat a dvířek jsme vyplnili tzv. biodeskou s drážkami imitujícími palubky (20 mm silná třívrstvá spárovka). Na výrobu příčkových výplní, tedy plotových planěk jsme použili profil smrkových palubek 2,4 x 6 cm. Nosné prvky plotových polí byly tvořeny nosnými prkny 1,8 x 9,4cm a mezi ně jsme vložili příčky 2,4 x 6 cm. Mezeru mezi jednotlivými příčkami jsme nechali kolem 20 mm - s ohledem na rozměry jednotlivých polí.

Rámy plotů jsme překryli stříškou 9 x 4 cm s odkapovou drážkou, aby bylo zabráněno zbytečnému zatékání vody do konstrukce plotu. Kotvení plotových polí jsme provedli pomocí pozinkovaného kování, které jsme zavrtali do zděných sloupků a zalepili chemickou kotvou. Zákazník i jeho soused byli velice spokojeni.

Realizace dvou dřevěných plotů v jedné pražské ulici
Grafické vypracování návrhu zakázky
Branka a jedna část plotového dílu vypracovaná naším technikem
Detail sesazení jednotlivých částí plotových částí i s rozměry pro výrobu
Původní oplocení bylo zákazníkem odstraněno včetně vzrostlého stromu
Před realizací zakázky si pan Libor nechal stavební firmou udělat novou podezdívku.
Plotové dílce byly vyrobeny z dokonale vysušeného smrkového dřeva
Kotvení plotových dílů bylo do vyzděných sloupků přes chemickou kotvu