Realizace nového dřevěného plotu v anglickém stylu v Praze Dejvicích

Realizace nového dřevěného plotu v anglickém stylu v Praze Dejvicích

V před časem jsme byli osloveni panem Liborem ve věci poptávky výroby plotu. Nabídka byla učiněna, zůstala však bez odezvy. Téměř po roce se ozval zákazník s požadavkem na realizaci zakázky s tím, že je projekt pozměněn a je třeba nabídku přepracovat.

Během odmlky došlo k úplnému vybourání plotu a zákazník si nechal vyzdít podezdívky nové. Jako příjemný bonus nastal během zaměření, kdy byl technik Jan osloven sousedem zákazníka, "zda by nešlo udělat plot i u něho. Vznikly tedy dvě zakázky na "jedné adrese" :-).

Oba ploty byly řešeny v anglickém stylu dle jednoho vzoru. Pro výrobu bylo užito smrkové řezivo s povrchovou úpravou v podobě silnovrstvé lazury Xyladecor Oversol v odstínu vlašský ořech a sipo. Lazura byla podpořena impregnačním napouštědlem. Nátěr jednotlivých prvků byl proveden v rozebraném stavu, aby se nátěrová hmota dostala na všechna místa.

Dřevěný plot pro dvě zakázky v anglickém stylu

  • 6 plotových dílů různých délek
  • 2 vstupní branky
  • 1 dvoukřídlá vrata

Branky a křídla vrat byly vyrobeny z dřevěného ránu 6 x 9,4 cm. Spodní části vrat a dvířek byly vyplněny tzv. biodeskou s drážkami imitujícími palubky (20 mm silná třívrstvá spárovka). Příčkové výplně byly vyrobeny z profilu 2,4 x 6 cm.
Nosné prvky plotových polí byly tvořeny nosnými prkny 1,8 x 9,4cm a mezi ně byly loženy příčky 2,4 x 6 cm. Mezera mezi příčkami byla kolem 20 mm - s ohledem na rozměry jednotlivých polí.

Rámy plotů jsme překryli stříškou 9 x 4 cm s odkapovou drážkou, aby bylo zabráněno zbytečnému zatékání vody do konstrukce plotu.

Kotvení bylo provedeno za pomoci pozinkovaného kování, které jsme zavrtali do zděných sloupků a zalepili pomocí chemické kotvy.

Realizace dvou dřevěných plotů v jedné pražské ulici
Grafické vypracování návrhu zakázky
Branka a jedna část plotového dílu vypracovaná naším technikem
Detail sesazení jednotlivých částí plotových částí i s rozměry pro výrobu
Původní oplocení bylo zákazníkem odstraněno včetně vzrostlého stromu
Před realizací zakázky si pan Libor nechal stavební firmou udělat novou podezdívku.
Plotové dílce byly vyrobeny z dokonale vysušeného smrkového dřeva
Kotvení plotových dílů bylo do vyzděných sloupků přes chemickou kotvu