Výroba a montáž dřevěného balkónu z bavorských sloupků

Výroba a montáž dřevěného balkónu z bavorských sloupků

Pan Vratislav nás oslovil s tím, že by chtěl vyměnit staré dřevěné balkónové zábradlí za nové, nejlépe vyrobené z bavorských sloupků. Po domluvě se na místo vypravil náš technik Jiří, který balkón zaměřil i s přesnou polohou kovových kotvících prvků, které zbydou po starém zábradlí. Na základě všech potřebných informací, které technik získal, zpracoval počítačovou vizualizaci nového balkonového zábradlí i s předběžnou kalkulací. Po konzultaci se zákazníkem byl tento návrh mírně poupraven. Následně byly vytvořeny výrobní výkresy pro truhláře, podle kterých se výroba bavorských, balkonových sloupků rozjela naplno.

Výroba balkónového zábradlí z bavorských sloupků

Sloupky vyrábíme u nás na dílně z dokonale vysušeného smrkového dřeva s minimálním počtem suků. Na jejich výrobu se používá vertikální frézka s profilovými noži. Po vložení sloupku do frézky dojde k jeho pneumatickému upnutí. Kolikrát se sloupek otočí na tolika stranách vznikne vyfrézovaný tvar.  Celkem bylo na balkónové zábradlí pro pana Vratislava vyrobeno 

  • 30 kusů bavorských sloupků o délce 91,5 cm
  • 2 kusy madla o délce 170 cm
  • 1 kus madla o délce 150 cm
  • 1 kus madla o délce 110 cm
  • několik kusů pomocných latí

Vyrobené dřevěné komponenty balkónového zábradlí byly předány na lakovnu k provedení povrchové úpravy. Komponenty se nejprve natřely impregnačním základem, který dřevo chrání před povětrnostními vlivy, poté byl proveden nátěr silnovrstvou lazurou Xyladecor Oversol 2v1 v odstínu krycí bílá ve dvou vrstvách. Při výběru barvy balkonového zábradlí je vždy třeba přihlédnout ke stylu stavby a hlavně i barvě fasády. Balkonové zábradlí alpského stylu zavěšené na dřevěných konzolách, které jsme nedávno montovali by rozhodně v bílé barvě být nemohlo. 

Montáž balkónového zábradlí

Natřené balkónové zábradlí si naši montéři odvezli ve sjednaný montážní den. Do připravených kovových kotvících prvků byly pevně přichyceny nosné balkónové sloupky. Na tyto sloupky byly přes pomocné latě upevněny zbylé bavorské sloupky. Při montáži bylo zábradlí těsně přitisknuto k fasádě domu, což značí, že počáteční návrh i výroba našimi truhláři byla velmi přesná.

Pohled na hotové  zábradlí z 30-ti kusů bavorských sloupků.
Grafický návrh našeho technika i s rozměry.
Tento návrh byl na přání zákazníka maličko poopraven.
Naše výroba bavorských sloupků.
K výrobě bavorských sloupků používáme vertikální frézku.
Kolikrát sloupek naši truhláři otočí, na tolika stranách se na sloupku vytvoří ozdobné frézování.
Zábradlí k podlaze balkónu přichycené na kovové kotvící prvky.
Zábradlí do zdi domu nebylo nijak kotveno, bylo uděláno přesně na míru.
Pohled na kotvení balkónu na pravé straně.
Pohled na hotový balkón odspodu.
Zábradlí si zákazník přál v bílém provedení.