Výroba a montáž opěrné pergoly zastřešené čirým polykarbonátem

Výroba a montáž opěrné pergoly zastřešené čirým polykarbonátem

Panu Vladimírovi jsme vyráběli a montovali pergolu z masivních KVH hranolů ze smrkového dřeva pro zastřešení betonové terasy na které byla položena dlažba. Působením dešťové vody a mrazu by se časem dlažba mohla začít odlupovat a právě této situaci se chtěl pan Vladimír vyvarovat. A protože vyrábíme a montujeme dřevěné pergoly i na zastřešení balkonů, jako ochranu proti dešti, máme s tím hodně zkušeností.  Po telefonické domluvě na místo stavby vyrazil náš technik, který zjistil veškeré potřebné údaje o místě instalace a terasu přesně zaměřil. V kanceláři vypracoval grafický 3D návrh terasy se zastřešenou pergolou který zaslal zákazníkovi. Po vyjasnění všech připomínek od zákazníka mohla být zakázka předána na truhlárnu k výrobě.

Na výrobu opěrné pergoly byly použity masivní smrkové KVH hranoly 

  • stojky o průřezu 12 x 12 cm v počtu dvou kusů
  • pozednice na stěnu domu o průřezu 16 x 6 cm
  • pozednice na přední část pergoly o průřezu 12 x 16 cm
  • krokve v průřezu 12 x 6 cm a celkové délce 4 metry 
  • vzpěry o průřezu 12 x 12 cm

Všechny dřevěné prvky byly po nakrácení na požadované délky přesunuty na lakovnu. Zde byla provedena jejich impregnace, tedy ochrana proti hnilobě, plísni a dřevokazným škůdcům. Dále byl proveden nátěr silnovrstvou lazurou v odstínu teak.

Montáž zastřešené pergoly proběhla na zabetonované zemní patky 902 vedle vydlážděné terasy. Jejich hlavní výhodou je jejich snadná instalace. Pozednice u stěny domu byla připevněna pomocí závitových tyčí a chemické malty. Tento spoj je velmi snadný na montáž a zároveň patří mezi ty nejpevnější a velmi spolehlivá řešení.

Zastřešení bylo provedeno čirými polykarbonátovými deskami. Desky se ke krokvím připevněny pomocí hliníkových těsnících lišt a speciálních samořezných šroubů s těsněním.  Pro těsnění mezi střechou a fasádou domu byl použit těsnící plech. Po stranách se polykarbonátové desky ukončily hliníkovým profilem s okapnicí. Na čelní straně střechy byl namontován kovový okap pro odvod dešťové vody ze střechy mimo prostor pergoly. 

Stojky námi vyráběné pergoly byly v průřezu 12 x 12 cm a nátěr dřevěných částí v odstínu Teak
Pozednice byla ke zdi domu kotvena na chemickou kotvu.
Propojení okapového žlabu a okapového svodu na levé straně pergoly.
Začištění boční strany pergoly hliníkovou lištou.
Do zemního vrutu se vsadí stojka pergoly a prošroubuje se.
Detail zemního vrutu Bayo.S s fixní patkou
Obě stojky pergoly byly kotveny do pozemku vedle vybetonované plochy terasy.
Čirý polykarbonát byl připevněn na krokve pomocí speciálních samořezných šroubů.