Výroba a montáž venkovní kuchyně pro letní vaření a grilování

Výroba a montáž venkovní kuchyně pro letní vaření a grilování

Majitel krásné chaty u přehrady nás oslovil s požadavkem na dodání grilu, který se mu ale spíš hodí vestavěný do venkovní kuchyně. U chaty má velikou, krytou terasu s úžasným výhledem do přírody a není tedy divu, že přes léto tento prostor maximálně obývá. Potřeboval by ke grilu kus kuchyňské linky, kde by bylo vybavení klasické kuchyně ( dřez, varná deska...) a dostatek úložného prostoru.

Venkovní kuchyni lze uzpůsobit podmínkám a postavit ji nejen na zastřešenou terasu, ale na vaření lze využít i zahradní altán nebo pergolu. Zajeli jsme se tedy na místo podívat, prostor zaměřili a udělali návrh. Ten po odsouhlasení dali do výroby a vznikla z toho následující nádherná, venkovní kuchyně. 

Na výrobu venkovní kuchyně jsme použili:

  • lepený hranol KVH 4 x 12 cm
  • smrková biodeska silná 19 mm
  • smrková spárovka
  • pohledové plochy dvířek a zásuvek z dubu rustikálního vzhledu - kartáčováno a olejováno

U klasicky vyrobeného, ale masivního korpusu kuchyňské linky jsme vnitřní plochy pro sjednocení natřeli odstínem dub. Korpus osadili nerezovými a výškově nastavitelnými nohami a rozdělili jej na několik požadovaných částí. Jednou touto částí byly i zásuvky pro příbory a nádobí, v další byl instalovaný vysokozátěžový výsuv k plynovým lahvím, které budou napájet vestavný gril. Nerezový, broušený plech 150mm jsme použili jako dekorační pásku pod horní pracovní plochu.

Celý korpus jsme zaklopili žulovou deskou ve které byl vyříznutý otvor pro již zmíněný gril a nerezový dřez u něhož bylo na kamenné desce zhotoveno drážkování jako odkap po mytí nádobí. Součástí pracovní plochy byla také indukční varná deska. Madla dvířek a zásuvek jsme instalovali v provedení černý mat. 

Povrchovou úpravu pohledových částí jsme provedli karáčováním a plochu naolejovali. Takovým opracováním ploch krásně vynikne struktura dřeva. 

Venkovní kuchyně zatím ještě na naší truhlárně osazená grilem
Nerezový, broušený plech 150mm pod pracovní plochou jako dekorativní pásek zatím pod ochranou folií
Vnitřní plochy korpusu jsme ošetřili nátěrem v odstínu dub
Pohledové desky jsme vyrobili z dubového dřeva
Zbývá namontovat nerezové, výškově nastavitelné nožičky a madla na dvířka a zásuvky
Venkovní kuchyně osazená grilem s plynovými bombami
Hotová venkovní kuchyně, zbývá pouze připojit vodu a odpad, ale to už je práce pro jiné odborníky