Výroba dřevěných skříněk pro zahradní kuchyňskou linku

Výroba dřevěných skříněk pro zahradní kuchyňskou linku

Paní Jolana nás požádala o několik skříněk pro venkovní kuchyň, kterou by chtěla realizovat na svém statku. Po rekonstrukci hlavní budovy se pustili s manželem a jeho kamarády do dalších staveb. Jednou takovou nebyl nikoliv zahradní altán, ale byla to stáj pro koně, kterou by chtěla předělat na zahradní kuchyňku.

A právě, že se jedná o venkovní kuchyni, chtěla by zákaznice využít krásné cihlové klenby a skloubit tak zděné cihlové příčky a dřevěné skříňky. Měla to vymyšlené moc pěkně. Částečně se také inspirovala na našich stránkách "Zakázková výroba" na zakázce ohledně výroby a montáže venkovní kuchyně pro letní vaření a grilování 

Při návštěvě našeho kolegy z důvodu zaměření byly již některé příčky vyzděné. Nezbývalo tedy nic jiného, než prostor změřit a skříňky vyrobit a napasovat do připravených mezer.

Co jsme použili na výrobu zahradní kuchyně? 

  • třívrstvá biodeska
  • pomocná lať - rámeček na dvířka
  • výškově stavitelné nožičky
  • tlumení na dvířka a zásuvky

Korpus skříněk jsme vyrobili ze smrkové biodesky povrchově upravené krycí barvou v odstínu slonová kost. Čelní stranu dvířek jsme pak ještě navíc drásali a patinovali. Drásání a patinování bylo vyvzorováno. Sokl pod skříňkami byl vyroben ze smrkového dřeva a povrchově jsme ho upravili olejovou nátěrovou hmotou.

Součástí nabídky bylo také zhotovení dřevěného skeletu pro digestoř, osazení digestoře a zhotovení okrajového límce kolem digestoře. Límec byl vyroben také ze smrku a lakovaný stejně jako sokl kuchyně pod skříňkami. Skelet pro digestoř byl vyrobený jako neuzavřený a po truhlářských pracech bylo nutné, skelet opláštit sádrokartonem silným 12,5 mm. Vzhledem k rozměrům grilu a "komínu" bylo nutné použít digestoř o šířce 120 cm. Užití digestoře menších rozměrů by bylo také možné, ne však tak efektivní.

Pracovní plocha byla řešena kamennou deskou do které byly vyříznuté otvory pro kuchyňský dřez, vodovodní baterii a vestavnou varnou desku. Spodní skříňky jsme velikostně upravili a vzhledově sladili. V jedné ze skříněk byla zabudována malá lednička.

Skříňky byly instalovány na výškově stavitelných nožičkách, které jsme ale schovali za dřevěný sokl. Zásuvky na příbory jsme doplnili o tlumené výsuvy a i dvířka měla tlumené zavírání. Úchyty v kombinaci kovu a porcelánu si dodala zákaznice.  

Dvířka skříněk jsme vyrobili ze smrkové desky povrchově upravené drásáním a patinováním
V kamenné pracovní desce bude vyříznut otvor pro baterii a dřez
Grafické zpracování kuchyně včetně digestoře nad grilem
Řešení digestoře a vývodu zplodin z grilování
Digestoř zabudovaná nad vestavným grilem
Boční pohled na vestavnou kuchyni
Nad skříňkami a zásuvkami bude kamenná pracovní deska s dřezem na nádobí
Úložný prostor a zásuvky na příbory a další kuchyňské nářadí
Povrchový vzhled dvířek byl vyroben drásáním a patinováním
Úložný prostor pod budoucím vestavným grilem
Nad vestavěnou malou ledničkou bude v kamenné desce zabudovaná varná deska