Kování pro uchycení pergoly

Kování pro uchycení pergoly

Nosné prvky všech konstrukcí musí být co nejpevněji spojené s podkladem. Aby Vám plotové sloupky nebo pergolové stojky vydržely co nejdéle, je dobrá je uchytit k podkladu pomocí kování. Doba, kdy se dřevěné sloupky betonovaly přímo do země, již dávno minula. Pomocí zemních vrutů, které jsou ošetřeny zinkováním, uchytíte stojky k základu bez rizika, že bude dřevo v přímém kontaktu se zeminou.

Podle toho jaký podklad bude využívat je možná volba typu kování. Do travnaté plochy je vhodné kování typu H, jež po zabetonování odolá nejen větru, ale i mechanickému tlaku. Pokud nechcete používat beton a podklad je měkký, ale pevný je možné použít pro montáž snažší zatloukací trny nebo samozavrtívací vruty.

Pro pevný podklad využijte podlahové úchyty. Tyto kotvy se pomocí kotev snadno připevní na beton či již zabudovanou dlažbu. Pomocí malých úhelníků zase elegantně přichytíme mříže a stěny ke sloupkům. Výhodou je stejná diletační mezera na všech stranách a pevný spoj.

Zemní vruty

Novinka v kotvení konstrukcí - zemní vruty - je výbornou alternativou ke klasickým typům kotvení dřevěných konstrukcí a pergol. Pomocí speciálně tvarované špice dokáží  pozinkované zemní vruty obstát v jakémkoli terénu, a to bez snížení nosnosti či stability kotvení. Spočítejte, kolik času Vás stojí výkopy na díry, beton a práce. I přes naši počáteční nedůvěru musíme konstatovat, že zemní vruty jsou nejrychlejší a velice stabilní formou ukotvení pergol, ale i zahradních domů a chat do jakéhokoli terénu.

Aktuality

Archiv aktualit